NETWORK

Do sekcie Network patria hráči, ktorí vytvárajú sieť pre podnikateľov a inovátorov - súťaže, asociácie, kluby, konferencie, organizátori s tématikou inovácia a inovačné klastre.


Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE) je najväčšia inovatívna aliancia, ktorá pôsobí ako nezávislá nezisková platforma reprezentujúca digitálnu a inovatívnu ekonomiku na Slovensku. Slúžime ako neutrálna, nezávislá a nezisková platforma prepájajúca viac než 90 inovatívnych spoločností.
Kontakt: info@sapie.sk
Slovak-American Foundation (SAF) sa zameriava na startup ekosystém a na podporu vzťahov medzi USA a Slovenskom. Snaží sa vytvoriť konkurenčné prostredie pre mladé, inovatívne spoločnosti, aby rástli a prosperovali. S programom US Connections SAF spravuje aplikačný proces na výber tímov zakladateľov early-stage startupov na vycestovanie do USA, aby sa zúčastnili krátkych, štruktúrovaných vzdelávacích programov, ktoré sú špecificky zamerané na ich obchodné potreby.
Kontakt: maria@slovakamericanfoundation.org 
FutureNow je najväčšia platforma pre technické a inovačné podujatia na Slovensku s viacdenným festivalom, súťažou o najprestížnejšie začínajúce startupy, predtým známou ako StartupAwards a najväčšou tech konferenciou na Slovensku. V roku 2018 prekročili hranice a dostali sa do celého stredoeurópskeho ekosystému!
Kontakt: valentina@futurenowconf.com
Slovak Business Agency vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou EÚ a vlády SR. Je to jedinečná platforma verejného a súkromného sektora. SBA chce byť prvou voľbou slovenských firiem pri vzniku a rozvoji ich podnikania.
Kontakt: agency@sbagency.sk
Americká obchodná komora na Slovensku je jednou z najaktívnejších zahraničných obchodných komôr na Slovensku. Svojim členom pomáha prostredníctvom podpory troch hlavných pilierov: kontaktov, informácií a obhajovania. V súčasnosti je členom viac ako 330 medzinárodných a slovenských spoločností vrátane mnohých najväčších a najdôležitejších firiem na Slovensku.
Kontakt: office@amcham.sk
Slovensko Digital je občianske združenie zamerané na zvýšenie kvality digitálnych služieb štátu na Slovensku. Vo svojich postojoch a návrhoch sa inšpirujú skúsenosťami krajín, ktoré sú na popredných miestach kvality elektronizácie verejnej správy. Veria, že Slovensko má potenciál využiť tieto skúsenosti vo svoj prospech a zaradiť sa k svetovým lídrom v tejto oblasti.
Kontakt: kontakt@slovensko.digital
Slovak Professionals Abroad Program prepája slovenských profesionálov a vysokoškolských študentov v zahraničí so Slovenskom, pomáha im s návratom a hľadá pomoc pre progresívne iniciatívy doma. Budujú komunitu, sprostredkúvajú pracovné ponuky na Slovensku a hľadajú dobrovoľnícku pomoc zo zahraničia pre neziskové iniciatívy doma.
Kontakt: spap@leaf.sk
Social Impact Awards je medzinárodný vzdelávací a inkubačný program pre mladých ľudí, ktorí majú nápad, ako riešiť spoločenské problémy vo svojom okolí. Mladým poskytujú základy k rozbehnutiu zodpovedného podnikania a spájajú podnikavú mládež s expertami, mentormi a odborníkmi.
Kontakt: jakub.pediac@socialimpactaward.sk
Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú aj individuálnu filantropiu, firemné dobrovoľníctvo a presadzuje zodpovedné podnikanie. Organizuje oceňovanie filantropických aktivít firiem, Via Bona Slovakia a spravuje nadačné fondy, je administrátorom združenia Business Leaders Forum.
Kontakt: pontis@nadaciapontis.sk
Slovenská organizácia pre výskum a vývoj (SOVVA) je mimovládna organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou založená na podporu rozvoja výskumu a vývoja na Slovensku prostredníctvom zlepšovania kapacít výskumu a vývoja, preklenutia akademických a komerčných oblastí pri využití medzinárodných skúseností a kontaktov.
Kontakt: info@sovva.sk
Klaster Košice IT Valley zohráva dôležitú úlohu vo vývoji IT odvetvia v košickom regióne. V roku 2015 bol klaster certifikovaný na „Cluster Management Excellence Label GOLD“ ako prvý v strednej Európe a je jedným z troch certifikovaných klastrov v oblasti informačných a komunikačných technológií. V súčasnosti má 53 členov.
Kontakt: info@itvalley.sk
MastersGate je jedinečná súťaž pre rozvoj vášho eshopu, v ktorej vďaka atraktívnym výhram, mentoringu a cien od partnerov vrátane Google Partners a Facebook, dokážete maximalizovať svoje obraty a zisk. MastersGate ponúka celoročný marketingový program, dvojdňový summit a sériu piatich školení zameraných na rast a expanziu eshopov do zahraničia.
Kontakt: adriana.mucickova@ui42.com
Startup Grind je najväčšia nezávislá startup komunita, ktorá aktívne vzdeláva, inšpiruje a spája viac ako 1 200 000 podnikateľov v 400 mestách. Základným kameňom tejto globálnej komunity sú mesačné podujatia s úspešnými miestnymi zakladateľmi, inovátormi, pedagógmi a investormi, ktorí zdieľajú skúsenosti získané na ceste k budovaniu veľkých spoločností.
Kontakt: marek@startupgrind.com
Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) bolo založené v roku 2010 ako organizácia združujúca slovenských podnikateľov do 40 rokov. Hlavným dôvodom vzniku bola nedostatočná pozornosť venovaná podpore mladej generácie podnikateľov, v ktorej je budúcnosť podnikania na Slovensku.
Kontakt: zmps@zmps.sk
Interactive Advertising Bureau Slovakia (IAB Slovakia) je záujmovým združením pôsobiacim v oblasti internetu. V súčasnosti má 40 členov, ktorými sú najväčší slovenskí vydavatelia, mediálne agentúry a ďalší významní hráči slovenského digital trhu. Prevádzkuje jednotný nezávislý auditovaný rebríček návštevnosti slovenských internetových médií AIMmonitor.
Kontakt: karpelova@iabslovakia.sk
Slovenská asociácia private equity a rozvojového kapitálu - SLOVCA zvyšuje povedomie o možnostiach alternatívneho financovania pomocou rozvojového kapitálu na Slovensku a poskytuje pomoc malým podnikateľom získať financovanie pre rozvoj svojho podnikateľského plánu.
Kontakt: slovca@slovca.sk
Zero2Hero je platforma (nielen) pre študentov, ktorí hľadajú príležitosti, ako sa niečo nové naučiť, chcú získať nové pracovné skúsenosti alebo rozbehnúť vlastné podnikanie. Prinášajú príbehy mladých ľudí, ktorí rozbehli svoj biznis v čase, keď sa mnohí len rozhodujú, čo budú robiť. Ukazujú ich prvé kroky, aj to, ako ich možno aplikovať vo vlastnom živote.
Kontakt: ahoj@zero2hero.sk
Central European Startup Awards pokrývajú desať krajín, a stáva sa tak najväčšou no-pitch no-conference startup festivalom v regióne, ktorého cieľom je inšpirovať, stimulovať a rozpoznať podnikateľského ducha naprieč celou strednou Európou, prepájať komunitu startapových nadšencov aj všetkých, ktorí startupy podporujú.
Kontakt: hello@cesawards.com
Startitup.sk je biz-tech portál na Slovensku s priemernou čítanosťou 3,5-4k views. Cieľovú skupinu tvoria muži a ženy vo veku 25-34 rokov, ide o manažérov, freelancerov, podnikateľov aj kreatívcov a dizajnérov.
Kontakt: info@startitup.sk
Slovak Startup je skupina startup nadšencov, ktorí sa rozhodli vyhrnúť rukávy a vytvoriť mediálnu platformu slovenských startupov s celosvetovým dosahom. Cieľom je vytvoriť a distribuovať obsah tak atraktívny a pútavý, že žiadny startup alebo fanúšik technológií nebude chcieť byť vynechaný.
Kontakt: hello@slovakstartup.com
Na Startupers.sk môžeš získať najnovšie informácie zo sveta startupov. Nájdeš tu aj prehľad zaujímavých pracovných ponúk či eventov.
Kontakt: am@startupers.sk
Klub podnikateľských anjelov Slovenska združuje úspešných podnikateľov a manažérov, ktorí chcú investovať svoje skúsenosti, čas a peniaze do startupov. Klub podnikateľských anjelov Slovenska je prvou sieťou podnikateľských anjelov v SR, ktorá vznikla v roku 2011 s poslaním podporiť rozvoj inovácií, podnikania a nastupujúcu generáciu podnikateľov.
Kontakt: https://businessangels.sk/kontakt
IT kraj v okolí Žiliny je výnimočný, pretože sa tam všetci poznajú. Učitelia na školách, vývojári, hackeri aj majitelia firiem. Spolupracujú, pomáhajú si, kamarátia sa. Budújú aktívnu IT komunitu, prinášajú IT do škôl, zvyšujú atraktívnosť regiónu, čím lákajú do regiónu kvalitnú pracovnú silu, študentov aj medzinárodné firmy.
Kontakt: info@zaict.sk